24 września 2013

Sukces!

Autor: Matka Browar o 15:23


Matka kilka dni temu  żaliła się, że nocki ma ciężkie, bo Zośce smoczka zabrała. Zła i wyrodna matka – pomyślała część z Was. Nawet rodzina nie wspierała Matki w tej decyzji (oprócz P. - na szczęście).

A dziś Matka spieszy donieść o sukcesie. Otóż po 2 tygodniach bez smoczka mamy za sobą 5 dni pięknego zasypiania - latorośl pogada, pośpiewa i pada sama, bez Matki udziału i obecności w pokoju. I co więcej - 5 w pełni przespanych nocek! W pełni przespanych, a więc od 21 do 7:30 bez pobudek, płaczu i zgrzytania zębami. Dlatego śmie dziś Matka twierdzić, że kompan w postaci smoczka został już przez Zośkę zapomniany.
Tak więc da się kochane mamy, da się! Trzeba tylko mocno chcieć, być konsekwentną i skorą do poświęcenia kilku nocy dla dobra sprawy :)

Tak sobie zresztą ostatnio uzmysłowiłam, że z Matki to ostra matka jest…  Rozmawiała Matka ostatnio z koleżankami o karmieniu piersią, spaniu z dzieckiem, smoczkach, zasadach… No i Zośka to jednak z Matką lekko nie ma, bo zasad Ci panie u nas od cholery… Zośka od najmłodszych lat uczy się, że życie do najłatwiejszych nie należy ;) Że jak czegoś nie wolno to NIE WOLNO i koniec, że czasem się trzeba wypłakać, bo mamuśka nie ulegnie… Że smoczek żegnamy, że telefon Matki nie służy do zabawy, że na krześle i w wózku się nie stoi, tylko siedzi, że po spacerze trzeba myć rączki, że jemy przy stole a nie biegając po domu... No kurcze, bo inaczej wlezie mi latorośl na głowę, a tu za chwilę kolejny skrzat pojawi się w naszym życiu... I co wtedy?
Ale żeby nie było – Matka to też czuła matka. Przytula, głaska i całuje setki razy dziennie, mówi że kocha i miłość tą okazuje na milion sposobów. Zośka też mówi, że kocha ;) Love is in the air - Matka jedynie z pobudek czysto egoistycznych nie daje sobie dziecku wejść na głowę ;) Taki ma Matka model wychowywania – oby w przyszłości okazało się, że był słuszny…

A poniżej sneak-peek dzisiejszej jesiennej sesyjki ;)
14 komentarzy:

 1. Moja mała piękna bezsmoczkowa modelka ;) P.

  OdpowiedzUsuń
 2. Odzwyczajenie od smoczka to duży sukces. Gratuluje! Nas też pewnie to kiedyś czeka, ale na razie ze smokiem zasypiamy.

  Zdrowe zasady i zdrowe wymaganie od dziecka służy i rodzicom, i malcowi. Popieram takie wychowywanie. Nie wolno dać sobie wejść na głowę! ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. P. mój drogi, witaj w gronie komentujących ;)

  Kasia, cieszę się że masz podobne podejście :) Że nie oceniasz mnie jako wyrodną matkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja wyrodna matka uczę syna samodzielnego zasypiania. Serce się kraje jak płacze, ale idzie coraz lepiej. Czyli mam postęp.

  Zasad u mnie też sporo. A co do smoczka, to ja już się boję. Aktualnie przy zasypianiu musi być i koniec. W dzień nie, tylko w nocy. Ale musi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kasia, dacie radę jak uznasz to za stosowne, wierzę w Was :)
  Z samodzielnym zasypianiem też u nas były płacze itd, ale ta wiecznie wspominana konsekwencja na prawdę potrafi zdziałać cuda i ułatwia życie :) A serce czasem się kraje, ale je sklejam i utwardzam ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. A kiedy moje dziecię prześpi noc? Choćby ze smoczkiem. Mój jeszcze malutki, ale już się boję odzwyczajania, przyzwyczajania i nauczania;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ania gratulacje! jestes moim ideałem :) I.

  OdpowiedzUsuń
 8. słusznie matka pisze!!! u nas też bez zasad ani rusz, a mały księciunio nie jest tym faktem zadowolony, ale żyje i ma się dobrze:)

  OdpowiedzUsuń
 9. łaaaaa ale Wam fajnie że bez smoka, u Nas nadal smoczek jest ale tylko do spania.

  Pozdrawiam i u mnie new

  OdpowiedzUsuń
 10. U nas też był tylko do spania i wierzcie mi, ulżyło mi jak to cholerstwo zniknęło z naszego życia :) Jeden zachowałam na pamiątkę w Zosi pamiątkowym pudełeczku ;)
  Herbata - pewnie że bez zasad ani rusz, jeszcze z domu to pamiętam :D

  OdpowiedzUsuń
 11. ja to zbieram smoczki mam w pudełku ;]]

  czekam na ten dzień aż całkiem smoczka odrzuci ;))
  Dodaje do linek, bo będę odwiedzać :**

  OdpowiedzUsuń
 12. Super Trójko - Ty już u mnie wisisz :)

  OdpowiedzUsuń
 13. "Silikonowa zmora poszła won"- konsekwencja to podstawa- tak trzymać :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne! To mnie tylko utwierdza w przekonaniu, że grunt to konsekwencja :)

   Usuń

Dziękuję że zechciałaś/eś się wypowiedzieć :)

 

Matka Browar w Niemczech Copyright © 2010 Designed by Ipietoon Blogger Template Sponsored by Emocutez