17 lutego 2014

Ojcowizna

Autor: Matka Browar o 15:49
Matka wraz z dzieciarnią przebywa obecnie w tzw rodzinnych stronach - czyli w Kielcach. Kurdesz, dobrze nam tu... Jest masa rodziny, jest garstka znajomych, bo większość tak jak my uciekła za pracą do większych miast. Ciągle z kimś się spotykamy, gdzieś bywamy. Jest kogo poprosić o pomoc, o to, żeby został z dziećmi podczas gdy my wyskoczymy do kina, na zakupy, do fryzjera... Są 2, a jakby się uparł to nawet 3 duże domy z ogrodami, gdzie Zosia ma frajdę z wolnej przestrzeni, tak brakującej nam w Krakowie... Jest nawet mój własny pokój, urządzony niemal tak samo jak wtedy, gdy wyjeżdżałam na studia - te same suszone kwiatki, ramki ze zdjęciami, świeczki w butelkach, i inne pierdółki. W szafie dalej leżą moje bluzki na w-f w liceum ;)

Mówią - wracajcie. P. przebąkuje - a może przeniesiemy się do Kielc, wybudujemy tu dom... Dla niego bez różnicy skąd będzie jeździł na lotnisko... Ale ja nie chcę. Kocham Kielce, kocham wszystkie te dobrze znane mi uliczki, budynki, drzewa... Kocham pagórki zwane Psie Górki, które są zaledwie kilkaset metrów od domu mojego taty, a na których uczyłam się jeździć na nartach, szalałam na sankach, na rowerze... Ogromnie lubię spacerować po Kielcach, niezmiernie cieszy mnie rozwój tego miasta - o którym wielu z Was pewnie myśli - dziura jakich mało, nic tam się nie dzieje. Mylicie się, odwiedźcie Kielce a sami się przekonacie jak wiele to miasto ma do zaoferowania. Tak, jestem lokalną patriotką, mimo że podatki od lat płacę w innym mieście, mimo, że w Kielcach prawdopodobnie nie byłoby dla mnie pracy. Urlop macierzyński sprzyja przyjazdom do Kielc na dłużej, niż pełen pośpiechu weekend. Wtedy staram się nacieszyć wszystkim, co moje rodzinne miasto mi oferuje.Ale nie o tym. Kraków to moje miejsce na ziemi. To tam mam całe grono znajomych, tam chcę wychować moje dzieci. Mimo okropnie zanieczyszczonego powietrza, mimo korków, wysokich cen mieszkań i ziemi, mimo wszystko. Gdybym z jakichś względów musiała wrócić do Kielc to myślałabym o tym, jako o powrocie na tarczy... Pokonana, poddająca się Matka Browar wraca w rodzinne strony, bo potrzebuje pomocy... Nie, to nie moje klimaty, za bardzo lubię się czuć niezależna ;)

Tylko że... kto wie, co los przyniesie...19 komentarzy:

 1. W wakacje bedziemy i w Krakowie i w Kielcach :) może napatoczymy się na Matkę B. i jej dzieciątka :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszamy i tu i tu! Musimy się dogać bliżej Waszego przyjazdu, a kiedy planujecie odwiedzić nasze strony?

   Usuń
 2. Ważne, żeby dobrze się czuć tam gdzie się mieszka :) Widać to Karków jest Twoim miejscem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiesz, to wszystko chyba zależy od tego jak Ty byś się czuła. Jeżeli Ty byś to czuła jako powrót na tarczy to pewnie tak, ale czy rzeczywiście potrzebowałabyś w Kielcach pomocy? Przecież też moglibyście żyć niezależnie, na pewno o niższych kosztach niż w Krakowie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koszty niższe to fakt, ale z tą pomocą... Wiesz, moja rodzinka bardzo CHCE pomagać :P O niezależność zapewne byłoby więc trudno ;)

   Usuń
 4. najlepiej na swoim i najlepiej w innym mieście :)

  OdpowiedzUsuń
 5. mielismy okazję szaleć w kielcach jeszcze za czasów bez dzietnych. Miasto piękne, rozwijajace się, tak piekne:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja nie mam takich doświadczeń, to nie wiem, jak to jest;) Moje miasteczko rodzinne jest 50 km od Lublina, gdzie mieszkam. Mało tego, my obydwoje pracujemy w moim rodzinnym miasteczku więc jesteśmy tam codziennie (ja teraz nie;). W weekendy też czasem jedziemy do taty więc można powiedzieć, że żyjemy i tu i tu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Doskonale Cię rozumiem, fakt mieszkania z rodzicami jest dla mnie totalną porażką...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu by nawet w grę wchodziła budowa domu lup zakup mieszkania, ale to wciąż to samo miasto ;)

   Usuń
 8. Mam dokładnie to samo, co Ty.... za każdym razem kiedy jadę w rodzinne strony, cieszę się, że tam jestem, widzę to, czego inni na co dzień nie widzą, czyli jakie zmiany i to na dobre w naszym miasteczku zachodzą, ale wiem, że nie chciałabym już tam wrócić.
  Chociaż ja, w przeciwieństwie do Ciebie nadal nie mam swojego kawałka na ziemi. Z racji mężowej pracy, tam gdzie jednostka, tam nasz dom ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem. Ale pewnie kiedyś gdzieś osiądziecie bardziej na stałe :)

   Usuń
 9. Wyjazd do rodzinnych stron jest super. Tęsknie za swoim miastem :>

  OdpowiedzUsuń
 10. Kielc niestety nie znam, ale też bardzo lubię Kraków.
  Mojito w Dyni nadal takie dobre? :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem jak w Dyni, ale w Momencie i w Novej tak :P

   Usuń
 11. Takich Kielc, ja z tych zdjeć, nie znałam

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję że zechciałaś/eś się wypowiedzieć :)

 

Matka Browar w Niemczech Copyright © 2010 Designed by Ipietoon Blogger Template Sponsored by Emocutez